top of page

Kopia W stronę historii: Nasza wyprawa z BohaterON

Nasze liceum z zapałem włączyło się w kampanię społeczną BohaterON, której celem jest promowanie wiedzy historycznej, zwłaszcza dotyczącej Powstania Warszawskiego, w sposób przystępny i inspirujący dla młodych umysłów. W ramach tej inicjatywy, nasze lekcje nabierały nowego wymiaru, stając się miejscem, gdzie historie bohaterów Powstania Warszawskiego ożywały na nowo.

 
Przyglądając się losom walczących w Powstaniu, uczniowie nie tylko zgłębiali faktograficzne aspekty wydarzeń historycznych, lecz także eksplorowali świat emocji i uczuć towarzyszących powstańcom. Byliśmy świadkami ich smutków, gniewów, chwil bezsilności, które stanowiły nierozerwalną część ich codzienności. Wnikliwe dyskusje, jakie miały miejsce na zajęciach, prowadziły do głębszego zrozumienia ludzkich losów w czasie wojennych zmagań.

 
Ponadto, nasza aktywność w kampanii BohaterON zaowocowała wnikliwymi refleksjami nad życiem codziennym powstańców. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zgłębiali tajniki życia w podziemiu, codzienność walczących o wolność, ich radości i troski. Ta fascynująca podróż przez historię, pełna refleksji i emocji, ukazała nam niezwykłą determinację i siłę ducha bohaterów tamtych czasów.


zapraszamy na stronę inicjatywy:

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page