top of page

Młodzi Głosują: Demokracja w praktyce w naszym liceum

Nasze liceum z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w projekcie Młodzi Głosują, organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

"Młodzi Głosują" to nie tylko lekcja demokracji w praktyce, ale także doskonała okazja dla uczniów do poszerzenia swojej wiedzy na temat roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej oraz zasady neutralności politycznej. Dzięki własnym działaniom, uczestnicy projektu zdobywają nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności związane z procesem wyborczym.

Cała społeczność uczniowska naszego liceum ma możliwość oddania głosu na startujące komitety, co pozwala każdemu wyrazić swoje poglądy i uczestniczyć w demokratycznym procesie wyborczym. Tydzień przed głosowaniem, grupa uczestników przeprowadzi symulację wyborów w szkole, przygotowując się tym samym do prawdziwego głosowania, które odbędzie się 10 października.

0 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page