top of page

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA I DREZNA

W dnia 13-15 wrzesień dla klas ósmych i klas licealnych organizowana jest wyjątkowa

wycieczka do Wrocławia i Drezna.

Zapisy na wycieczkę należy dokonań poprzez poniższy link:

Uczniowie, które już zostali zapisani na wycieczkę należy zapłacić w pierwszych dniach września resztę należności za pomocą poniższego linku:

Wchodzą w linku można zobaczyć przybliżony program wycieczki oraz w zakładce oferta - cenę za wycieczkę. Ponadto uczeń musi zabrać z sobą dowód tożsamości - dowód osobisty lub paszport i nieobowiązkowo kartę EKUZ, którą można wyrobić na miejscu w NFZ lub online.

Zapraszam do zapisów.

Ten wyjazd na początku roku szkolnego jest doskonała okazją do poznania się, integracji i spotkania się.

po wakacyjnej przerwie oraz zapoznania sie z historią miejsc ważnych dla naszego kraju.

W razie pytań proszę o wiadomość na adres: mariusz.orl@adastramarki.edu.pl

Program wycieczki:

1 DZIEŃ

ZWIEDZANIE WROCŁAWIA - spacer z przewodnikiem po stolicy Dolnego Śląska to okazja do poznania jednego z najchętniej odwiedzanych miast Polski.

Zagłębimy się w dzieje Wrocławia i odwiedzimy nie tylko tętniący życiem Rynek i jego okolice, ale też najstarszą część miasta: Ostrów Tumski i Piaskowy z ich historycznymi budowlami. Zwiedzanie umilać nam będą wszechobecne krasnoludki.


REJS STATKIEM - kilkudziesięciominutowa podróż po Odrze pozwoli nam spojrzeć na miasto 100 mostów z innej, wodnej perspektywy. Pływając wśród wysp, na których ulokowany jest Wrocław zrozumiemy jak ważną rolę pełniła i pełni wciąż rzeka dla tego miasta.Przyjrzymy się również z bliska skupionej przy brzegach architekturze. To doskonałe uzupełnienie tradycyjnego zwiedzania.


2 DZIEŃ ZWIEDZANIE DREZNA - spacer z przewodnikiem po kipiącym barokiem Dreźnie przybliży nam dzieje jednego z najpiękniejszych niemieckich miast.


Wybierzemy się na wędrówkę do czasów świetności, kiedy August Mocny tworzył tu pełne przepychu perły architektury i do czarnych kart w dziejach XX wieku, kiedy miasto legło w gruzach. W programie: kompleks pałacowy Zwinger, Plac Teatralny z Operą Sempera, Zamek Drezdeński, Kościół Maryjny, Tarasy Bruehla.


GALERIA STARYCH MISTRZÓW - zwiedzanie tej wyjątkowej kolekcji arcydzieł najwyższej klasy to niezwykła i niezapomniana podróż w czasie. Zobaczymy dzieła mistrzów europejskiego malarstwa, które od ponad dwóch wieków cieszą oczy zwiedzających. Zapoznamy się z obrazami Rubensa, Rafaela, Tycjana, Canaletta... w tym z najsłynniejszą "Madonną Sykstyńską".


SZKLANA MANUFAKTURA - czyli wycieczka z przewodnikiem po niezwykłej drezdeńskiej Fabryce Volkswagena pozwala nam podejrzeć proces produkcyjny z bliska. Posłuchamy opowieści o historii motoryzacji, zwiedzając ekspozycję poświęconą dawnym modelom produkowanym przez grupę Volkswagen. Zastanowimy się również nad jej przyszłością, zgłębiając temat samochodów elektrycznych.


3 DZIEŃ

STADION TARCZYŃSKI - Arena zmagań polskiej reprezentacji; okazja by posiedzieć na ławce rezerwowych albo w stadionowym areszcie... Zwiedzanie z przewodnikiem pomieszczeń na co dzień używanych przez piłkarzy. Prawdziwa gratka nie tylko dla fanów piłki nożnej.


HALA STULECIA - zwiedzimy perłę modernizmu, unikalne dzieło docenione przez kapitułę UNESCO, a multimedialna wystawa w jej wnętrzu przybliży nam historię tego wyjątkowego obiektu. Przespacerujemy się również po, utworzonej obok Hali, fantastycznej przestrzeni rekreacyjnej. Weźmiemy tu udział w pokazie Fontanny Multimedialnej i wybierzemy się w egzotyczną podróż po Ogrodzie Japońskim.Cena wycieczki: min 35 osób - 867 pln + 255 pln przewodnicy, atrakcje, bilety wstępu min 40 osób - 819 pln + 255 pln przewodnicy, atrakcje, bilety wstępu min 45 osób - 782 pln + 255 pln przewodnicy, atrakcje, bilety wstępu min 50 osób - 751 pln + 255 pln przewodnicy, atrakcje, bilety wstępu


Przewodnicy i atrakcje:


  • Rejs statkiem

  • Stadion Tarczyński Arena

  • Hala Stulecia z przewodnikiem

  • Ogród Japoński

  • Frauenkirche kopuła

  • Galeria z Przewodnikiem

  • Przewodnik Drezno

  • Przewodnik Wrocław

  • Szklana manufaktura & Panometr

- kilkudziesięciominutowa podróż po Odrze pozwoli nam spojrzeć na miasto 100 mostów z innej, wodnej perspektywy. Pływając wśród wysp, na których ulokowany jest Wrocław zrozumiemy jak ważną rolę pełniła i pełni wciąż rzeka dla tego miasta. Przyjrzymy się również z bliska skupionej przy brzegach architekturze. To doskonałe uzupełnienie tradycyjnego zwiedzania.
44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page