top of page

Wycieczka Kraków i Oświęcim

W dniach 20. – 21. kwietnia 2023r. uczniowie klas licealnych i klasy siódmej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia.


Ważnym miejscem w Krakowie, które zobaczyliśmy, była Fabryka „Emalia” Oskara Schindlera. Znajduje się tam obecnie stała wystawa “Kraków pod okupacją hitlerowską 1939-1945”, która jest jedną z najciekawszych

i najważniejszych wystaw, jakie można odwiedzić w Krakowie, ukazującą wymiar zła, jakie przyniosła ze sobą II wojna światowa.

Po wizycie w muzeum wybraliśmy się do hotelu Ferro Express, w którym mogliśmy zrelaksować się i odpocząć. Następnego dnia wyruszyliśmy w drogę do Oświęcimia, aby zobaczyć Muzeum Auschwitz – Birkenau, czyli były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Jest to miejsce szczególne, a wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym, skłaniającym do głębokiej refleksji. Następnym punktem naszej wycieczki były warsztaty historyczne, które pozwoliły nam lepiej poznać historie kilku osób z czasów wojennych, które przebywały wówczas w KL Auschwitz. Po warsztatach udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów, po drodze obserwując piękno naszej budzącej się do życia, wiosennej przyrody.


Wycieczka była bardzo ciekawa i bogata w ważne doświadczenia, które zachowamy

w naszej pamięci. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział i bardzo dobre zachowanie podczas naszego wspólnie spędzonego czasu
137 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page