top of page

Wyjątkowe Zajęcia Kino-edukacyjne: Podróż przez Historię i Ludzkie Losy

Dzisiaj klasy licealne i klasa 8 udały się do Kina Wisła na wyjątkowe zajęcia połączone z seansem kinowym filmu "Cudowny Chłopak. Biały Ptak".


Pierwszym punktem wyjazdowego zdobywania wiedzy był wykład zorganizowany przez Muzeum Getta Warszawskiego dotyczący wprowadzenia do tematyki Holocaustu.


Gościliśmy Panią Monikę Nestorowicz, edukatorkę z muzeum, a jednocześnie studentkę judaistyki na Uniwersytecie Warszawskim, która nie tylko uczniom, ale także nauczycielom przybliżyła, czym była Zagłada Żydów podczas II wojny światowej, odkrywając przed nami nieznane dotąd fakty i okoliczności tego brutalnego eliminowania ludzi ze społeczeństwa.Kolejnym punktem była projekcja filmu "Cudowny Chłopak. Biały Ptak", który był kontynuacją naszego wykładu, ponieważ opowiadał historię młodej dziewczyny pochodzenia żydowskiego, która musiała się ukrywać podczas II wojny światowej. Była świadkiem Zagłady Żydów we Francji, ale spotkała na swojej drodze życzliwych ludzi, którzy jej pomogli.


Przesłaniem tego dnia mogą być słowa zaczerpnięte z filmu - że jedyne, co powinniśmy pamiętać w drugim człowieku, to jego dobroć dla innych.

13 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page