top of page

Wyjątkowi, a jak my.

Egzamin 8klasisty coraz bliżej. Nie zwalniamy. Pracujemy. Ostatnio rozmawialiśmy o polskich noblistach w dziedzinie literatury.Dlaczego uczenie się właśnie o polskich noblistach jest uczniom potrzebne? Oto kilka z powodów:

  1. Podnosi naszą samoocenę - polscy nobliści pokazują, że Polacy są w stanie osiągać bardzo wysokie wyniki na arenie międzynarodowej.

  2. Wzmacnia poczucie tożsamości narodowej - nobliści to ludzie, którzy w swojej pracy związani są z polską nauką, kulturą, historią czy tradycją, dzięki czemu uczniowie poznają naszą ojczyznę w sposób pełniejszy.

  3. Zachęca do rozwijania zainteresowań naukowych - uczymy się o osobach, które swoją pracę poświęcają badaniom naukowym i odkrywaniu nowych faktów. Dzięki temu uczniowie mają okazję zainteresować się różnymi dziedzinami nauki i rozwijać swoje zainteresowania.

  4. Rozwija człowieka - polscy nobliści to często osoby, które w swojej pracy podejmują ważne tematy związane z ludzkim losem, takie jak prawo i równość, wolność i demokracja, czy sprawy ekologiczne. Poznanie ich dorobku pobudza do refleksji i pozwala zrozumieć, jak ważne są te sprawy dla ludzkości.

  5. Wprowadza do dyskusji o polskiej kulturze - poszerzamy swoją wiedzę, na temat ludzi, którzy opowiadają historie naszej kultury, naszych tradycji, dają do myślenia o tym, kim jesteśmy i jakie wartości nam są bliskie.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page