top of page
school Supply

poznaj nas

półka na książki

Szkoła została wpisana do Rejestru Szkół Niepublicznych w Markach w 2002. Uzyskała jednocześnie pozytywna opinię Kuratora Oświaty i uprawnienia placówki publicznej.

Rozpoczęliśmy piękną edukacyjną przygodę w budynku z duszą. Pozwolenie na budowę kościoła w Markach nadeszło w 1899 roku od władz carskich z Petersburga.

Dzięki hojności miejscowych przedsiębiorców po ośmiu miesiącach poświęcono mury świątyni.

Pamiętająca czasy zaborów plebania, w której do dziś uczymy dzieci i młodzież, zbudowana została w latach 1900-1902. Mury Kościoła i plebanii były niemymi, ale nie biernymi świadkami ważnych wydarzeń XX wieku.

W sierpniu 1920 r. na plebanii zakwaterowano polskich oficerów sztabowych biorących udział w bitwie warszawskiej z bolszewikami 

W czasie II Wojny Światowej nocami w piwnicach plebanii ukrywała się okoliczna ludność, ufając że bomby ominą lub nie rozbiją świętych i głębokich piwnic.

Stare fotografie z życia parafii, odnalezione w domowych albumach i umieszczone na parafialnej stronie pomagają pamiętać, że historia to wydarzenia z życia naszych dziadów i pradziadów, których mieszkańcy Marek odnajdują na fotografiach chętnie robionych na schodach plebanii.

Budynek plebanii przetrwał obie wojny i do dziś służy dobrym celom. Kryje wiele ludzkich historii i tajemnic. 

nasza historia

edukacja domowa i hybrydowa

szkoła podstawowa

półka na książki

Przez lata udało nam się zadbać o te elementy budynku, które wymagały naprawy. Wymieniliśmy dach, okna, podłogi, instalacje, naprawiliśmy elewację, odnawiamy klasy, dbamy o budynek, który ma piękna, długą historię. Pragniemy też zachować jego pierwotny dworkowy, domowy charakter. Klasy są wysokie , jasne,  zostały stare, piękne piece, równie piękne stare drewniane drzwi, dębowe okiennice. Od ulicy oddziela nas ogród z placem zabaw i boiskiem.

 

Możemy uczyć się w ciszy, w spokoju i skupieniu.

Cieszymy się, że dzieci uczą się i dorastają w miejscu o bogatej historii.

Nasi pierwsi absolwenci ukończyli już studia, założyli rodziny, a w roku 2014 pojawili się w naszej szkole jako rodzice najmłodszych uczniów. Wyniki egzaminów zewnętrznych są zawsze w skali staninowej wysokie i najwyższe.

Przez te lata pracujemy rzetelnie i z radością dzielimy się wiedzą . Szkolne życie urozmaicają coroczne przeglądy teatralne, także obchody święta szkoły, szkolne Wigilie z jasełkami i okolicznościowymi spektaklami. Prowadzimy ciekawe, pracowite i intensywne życie. Edukację wzbogacamy autorskimi programami i ciekawymi projektami.

 

RODZICOM UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE.

Do naszej szkoły zapraszamy tych, którzy chcą, aby dzieci otrzymały

rzetelną edukację i dobre wychowanie.

 

Rodzice chcą mieć wybór.

NASZA SZKOŁA TO DOBRA DECYZJA

półka na książki

Szkoła Przyjazna Rodzinie

17 maja  2014 podczas na Kongresu Rodziny na UKSW otrzymaliśmy certyfikat Szkoła Przyjazna Rodzinie 

bottom of page