Dlaczego aktywność fizyczna jest taka ważna?

🌟 Aktywność fizyczna to klucz do harmonijnego rozwoju naszych uczniów! 🏃‍♀️🤸‍♂️

Czy wiesz, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na rozwój dzieci? Zarówno zabawa na świeżym powietrzu, jak i aktywności w sali gimnastycznej mają wielorakie korzyści, wpływając pozytywnie na różne obszary rozwoju naszych uczniów.

🧠 Rozwój mózgu: Regularna aktywność fizyczna sprzyja lepszemu funkcjonowaniu mózgu dzieci, wspierając koncentrację, pamięć i umiejętności poznawcze.

💪 Rozwój fizyczny: Zabawy na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia w sali gimnastycznej wzmacniają mięśnie, koordynację, a także pomagają w utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji fizycznej.

🤝 Rozwój społeczny: Zabawa i ćwiczenia grupowe wśród rówieśników kształtują umiejętności współpracy, zespołowości oraz naukę właściwego zachowania w grupie.

😊 Rozwój emocjonalny: Aktywność fizyczna przyczynia się do redukcji stresu i poprawy samopoczucia dzieci, wpływając pozytywnie na ich samopoczucie i pewność siebie.

Jesteśmy dumni, że nasza świetlica szkolna oferuje bogaty zestaw aktywności fizycznych, które uwzględniają te istotne potrzeby naszych uczniów. Dzięki różnorodnym zajęciom na świeżym powietrzu, w sali gimnastycznej oraz w ramach naszych świetlicowych aktywności, staramy się zapewnić dzieciom przyjemne i rozwijające doświadczenia, które wspierają ich wszechstronny rozwój.

Jeśli jesteście ciekawi, jak nasza świetlica wspiera rozwój fizyczny Waszych pociech, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły!