top of page

Interdyscyplinarnie! Sensoplastyka i Projekt Gwiazda


Do naszej pracowni SENSOPLASTYKI została zaproszona kolejna Gwiazda - Babcia Ania, która pokazywał jak z wełny można stworzyć nie tylko ubrania, ale też lalki czy ozdoby świąteczne. Igła, druty, szydełko to „bohaterowie” naszych zajęć.


By bardziej poznać świat nasze dzieci korzystają ze wszystkich zmysłów. Dotykają, smakują, wąchają, słyszą, obserwują. Tak zajęcia z sensoplastyki kształtują wrażliwość młodego człowieka, podążając za jego naturą.


Wizyta Babci Ani ma dla nas ogromną wartość. Spotkania z seniorami są bardzo ważne dla dziecka z wielu powodów. Przede wszystkim pozwalają one na nawiązanie relacji między pokoleniami i wzajemne zrozumienie. Dzieci uczą się szacunku do starszych osób, a seniorzy z kolei odnajdują w młodszych pokoleniach energię i radość życia.


Spotkania z seniorami przyczyniają się do rozwijania empatii i umiejętności słuchania. Dzieci uczą się przejmowania się potrzebami innych oraz zwracania uwagi na osoby starsze, które niekoniecznie są tak aktywne i sprawnie jak one.


Wspólne aktywności, takie jak czytanie książek, gra planszowa czy spacer, wpływają na rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Spotkania z seniorami pozytywnie wpływają także na rozwój zdolności językowych, ponieważ starsze osoby są skarbnicą różnych opowieści i doświadczeń życiowych.


Ostatecznie spotkania z seniorami dają dzieciom dużo radości i pozytywnych emocji. Dzięki nim dzieci uczą się szacunku, empatii i tolerancji oraz nawiązują trwałe, międzypokoleniowe przyjaźnie.


Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni za szkolne wizyty bliskich naszych uczniów!54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page