Klasowe spotkania Wielkanocne

Suszymy się po lanym poniedziałku i wspominamy przepyszne posiłki, których mogliśmy spróbować i takie, w których przygotowaniu wzięliśmy udział. Nasze klasowe spotkania:

Poniżej zaś kilka słów na temat tego, jakie umiejętności u dzieci możemy wzmacniać, jeśli będą razem z nami brały udział w przygotowywaniu posiłków:

1. Umiejętności organizacyjne – planowanie czasu i działań potrzebnych do przygotowania posiłku.

2. Umiejętności społeczne - nauka współpracy i komunikacji z innymi, jak również uczenie się, jak szanować swoje i innych przestrzenie.

3. Umiejętności kulinarnych – poznanie nowych smaków, potraw, składników i technik gotowania.

4. Umiejętności matematycznych - mierzenie, ważenie i liczenie składników potrzebnych do przygotowania posiłku.

5. Umiejętności językowych - ucząc się słów związanych z gotowaniem i przygotowywaniem posiłków, dzieci mogą poszerzać swoje słownictwo i rozwijać umiejętności językowe.

6. Umiejętności zdrowego stylu życia - uczenie się, jak przygotowywać zdrowy i zrównoważony posiłek, pomaga dziecku w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

7. Umiejętności samodzielności - dzięki uczestnictwu w przygotowaniu posiłku, dziecko uczy się, jak wykonywać różne czynności samodzielnie.

Te umiejętności są istotne dla rozwoju dziecka i pomagają mu w codziennym życiu.