top of page

Kronika 8klasisty - projekt terenowy z doradztwa zawodowego


Jak co roku klasa 8 wyruszyła stawić czoła nieznanemu i w imię rozwoju poszukiwać wiedzy, nie bać się pytać.


A no właśnie - NIE BAĆ SIĘ PYTAĆ?


Jadąc na Międzynarodowy Salon Perspektywy mamy misję do zrealizowania. Każdy wyposażony w "Podręczny Zestaw Pytań do..." ma za zadanie przeprowadzić krótkie wywiady z wystawcami i pozyskać od nich informacje, które potem mogą być użyteczne przy podejmowaniu decyzji co do dalszej edukacji.


Co ćwiczenie o takiej formule nam daje? Poza oczywistym, a więc zbudowaniem świadomości na co warto zwrócić uwagę wybierając szkołę oraz skutkowi bezpośredniemu, czyli zebranie faktycznych dany. Uruchamiamy umiejętności miękkie:


  1. Rozwijamy zdolności komunikacyjne – nauka prowadzenia wywiadów pozwala na lepszą komunikację z innymi ludźmi i ulepszanie umiejętności słuchania.

  2. Kształtujemy myślenie – prowadzenie wywiadów wymaga skupienia uwagi na rozmówcy, umiejętności zadawania właściwych pytań oraz refleksji nad uzyskanymi informacjami.

  3. Poprawiamy umiejętności interpersonalne – nauka prowadzenia wywiadów pomaga w budowaniu relacji z innymi ludźmi, co jest ważne dla zdrowych i pożytecznych interakcji społecznych.

47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page