top of page

Mali ogrodnicy, wielcy odkrywcy!

W mojej magicznej szkole wszystko się może zadrzeć 🤗. Mamy ogródek na szkolnym parapecie. Posadziliśmy kwiaty niespodzianki. Z niecierpliwością czekamy na nasze roślinki.


W bardziej obszernym kontekście - Jak kontakt z naturą wpływa na dzieci? Jak pozytywny wpływ na ich rozwój może mieć prowadzenie ogródka?

  1. Rozwija umiejętności życiowe i samodzielność: Praca w ogrodzie wymaga planowania, organizacji, podejmowania decyzji, problemów, a także pracy fizycznej. Dzieci uczą się samodzielności, jakie są potrzebne do prowadzenia ogrodu, a także umiejętności życiowych, takich jak zrozumienie roli nauki, pracy w zespole i osiągania celów.

  2. Rozwija kreatywność i fantazję: Praca w ogrodzie daje dziecku okazję do używania swojej wyobraźni. Mogą projektować swoje ogrody, mieszanie kolorów kwiatów, tworzenia nowych kompozycji roślin i dekoracji ogrodowych.

  3. Zachęca do aktywności fizycznej: Praca w ogrodzie angażuje do aktywności fizycznej, co może pomóc w zachęceniu dzieci do aktywności fizycznej i utrzymaniu dobrego zdrowia.

  4. Tworzy więź z naturą: Dzieci uczą się o naturze poprzez obserwowanie jej na własne oczy. Mogą nauczyć się o różnych roślinach, zwierzętach, owadach i mikroorganizmach, a także o tym, jak dbać o środowisko naturalne.

  5. Poprawia umiejętności interpersonalne i komunikacyjne: Prowadzenie ogródka z rodzeństwem lub przyjaciółmi wymaga pracy w zespole, co pomaga rozwijać umiejętności interpersonalne i komunikacyjne. Dzieci uczą się słuchać innych, wyrażać swoje myśli i wyjaśniać swoje decyzje.

W sumie prowadzenie ogródka może pomóc dzieciom rozwijać się na wiele sposobów: rozwijać ich umiejętności, poprawiać kondycję fizyczną, szanować przyrodę i rozwijać się w relacjach z innymi.
28 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page