W piątek, 31 stycznia, uczniowie klas II i III LO wzięli udział w Mazowieckiej Lidze Debat Szkolnych, która odbyła się w Warszawie. Tematem debaty historycznej było jedno z najważniejszych i najbardziej dyskutowanych wydarzeń w dziejach Polski:
📜 „Powstanie warszawskie było konieczne i uzasadnione w kontekście sytuacji Polski w 1944 r.”
To nie tylko okazja do rozwijania umiejętności argumentacji i publicznego wystąpienia, ale także do głębokiej analizy historycznej i spojrzenia na wydarzenia z różnych perspektyw.

🌟 Jak przebiegała debata?
Nasi uczniowie zmierzyli się z drużyną z Pułtuska, prezentując świetne przygotowanie merytoryczne i wysoką kulturę dyskusji.
Pomimo okrojonego składu, drużyna wykazała się dużą determinacją, umiejętnością logicznego argumentowania oraz elastycznością w prowadzeniu debaty.
Uczestnicy mieli okazję wymieniać poglądy z rówieśnikami z innych szkół, co sprzyjało integracji i rozwijaniu umiejętności społecznych.
💡 Co dalej?
Już w kwietniu nasza drużyna ponownie stanie do debaty – tym razem w temacie związanym z geografią. Trzymajmy za nich kciuki i wspierajmy ich w dalszym rozwijaniu umiejętności dyskusyjnych!
Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły. Wasza postawa i wiedza to powód do dumy! 🎙️
Comments