top of page

Uczniowie LO na lekcji demokracji: wizyta w Senacie i Sejmie

Dnia 9 października uczniowie klas II i III LO mieli okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Senatu i Sejmu. Ta praktyczna lekcja pozwoliła im lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje nasz parlament, co stanowi istotną część nauki w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie.


Podczas wizyty uczniowie wzięli udział w warsztatach, które wpisywały się w ramy projektu edukacyjnego "Rządzący i rządzeni – obywatel w państwie demokratycznym". Celem tych zajęć było nie tylko pogłębienie wiedzy na temat demokracji, ale także uświadomienie znaczenia aktywności obywatelskiej. Uczniowie wcielili się w role senatorów, marszałków i prezydenta, uczestnicząc także w debatach na temat kluczowych spraw państwa.

Po warsztatach mieliśmy okazję zwiedzić najważniejsze pomieszczenia parlamentu, w tym sale obrad oraz miejsca przeznaczone dla dziennikarzy i polityków. Oprowadzający opowiedział nam również historię budynków, w których znajdują się Sejm i Senat.


Ta wizyta była doskonałą okazją dla naszych uczniów, by zrozumieć, jak ważny jest udział każdego obywatela w życiu publicznym naszego kraju. Pokazała im również, że w polskim parlamencie podejmowane są kluczowe decyzje, które mają wpływ na życie każdego z nas. Był to także dzień nauki postaw obywatelskich, które są fundamentem funkcjonowania demokratycznego społeczeństwa.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Комментарии


bottom of page