top of page

Dlaczego aktywność fizyczna jest taka ważna?

🌟 Aktywność fizyczna to klucz do harmonijnego rozwoju naszych uczniów! 🏃‍♀️🤸‍♂️

Czy wiesz, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na rozwój dzieci? Zarówno zabawa na świeżym powietrzu, jak i aktywności w sali gimnastycznej mają wielorakie korzyści, wpływając pozytywnie na różne obszary rozwoju naszych uczniów.

🧠 Rozwój mózgu: Regularna aktywność fizyczna sprzyja lepszemu funkcjonowaniu mózgu dzieci, wspierając koncentrację, pamięć i umiejętności poznawcze.

💪 Rozwój fizyczny: Zabawy na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia w sali gimnastycznej wzmacniają mięśnie, koordynację, a także pomagają w utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji fizycznej.

🤝 Rozwój społeczny: Zabawa i ćwiczenia grupowe wśród rówieśników kształtują umiejętności współpracy, zespołowości oraz naukę właściwego zachowania w grupie.

😊 Rozwój emocjonalny: Aktywność fizyczna przyczynia się do redukcji stresu i poprawy samopoczucia dzieci, wpływając pozytywnie na ich samopoczucie i pewność siebie.

Jesteśmy dumni, że nasza świetlica szkolna oferuje bogaty zestaw aktywności fizycznych, które uwzględniają te istotne potrzeby naszych uczniów. Dzięki różnorodnym zajęciom na świeżym powietrzu, w sali gimnastycznej oraz w ramach naszych świetlicowych aktywności, staramy się zapewnić dzieciom przyjemne i rozwijające doświadczenia, które wspierają ich wszechstronny rozwój.

Jeśli jesteście ciekawi, jak nasza świetlica wspiera rozwój fizyczny Waszych pociech, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły!
16 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page